50-ties knygų sąrašas, kurios iš esmės pakeitė žmonių gyvenimus

306Shares

Asmeninis efektyvumas

1. Stephen R. Covey „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai. Asmenybės pokyčių pamokos“.

Superknyga (deja, ne pats geriausias vertimas). Pagrindinė šios knygos idėja ta, kad žmogaus sėkmė tiesiogiai priklauso nuo to, kiek jis pasiryžęs prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą. Joje išvardyti 7 įpročiai, leidžiantys kiekvienam iš mūsų prasiveržti kelyje link savo tikslų. Kitais žodžiais tariant, tai yra instrukcija, nurodanti, kaip tapti savo gyvenimo šeimininku. Nepaisant to, kad ne visiems bus priimtina amerikietiško stiliaus pasakojimo maniera, tačiau labai sunku nuginčyti 7 knygoje pristatytus principus.
Ši knyga pateko į knygų, XX a. antrojoje pusėje padariusių didžiausią įtaką, trejetuką. Taigi pradėti skaityti siūlau būtent nuo jos. Žinoma, būtų dar geriau, jei ne tik perskaitytumėte, bet ir sudarytumėte veiksmų planą ištreniruoti 7 savo įpročius.

2. Richard Koch „80/20 principas. Kaip mažesnėmis pastangomis daugiau pasiekti“.

Ši knyga tiesiog skirta tinginiams. Ji išmoko, kaip darant mažiau, turėti žymiai daugiau. Ji griauna visus mitus, kuriuos mums bandė įdiegti vaikystėje apie ilgą ir sunkų darbą. Taigi tegyvuoja tinginystė! Tai tiesioginis kelias į efektyvumą. Rekomenduoju visiems tinginiams ir tiems, kurie nori turėti daugiau laisvo laiko džiaugtis gyvenimu. Ši knyga – mirtina dozė bet kuriam darboholikui. 🙂

3. Mark McKergow, Paul Z. Jackson „Susitelkimas į sprendimus“.

Daugelis mano, kad geriausias būdas išspręsti problemą yra įsigilinti į ją supančias priežastis. Sužinojus, kas problemą sukėlė, spręsti ją bus lengviau. Tačiau ši knyga apverčia viską aukštyn kojom. Ji akivaizdžiai parodo, kad bandant suprasti priežastį, negaunamas joks problemos sprendimas. Žymiai geresnis būdas tai padaryti, susikoncentruoti į sprendimų paiešką, o resursų semtis iš sėkmingos praeities. Labai gera knyga vadovams, pardavėjams, namų šeimininkėms ir bet kuriems gyviems žmonėms, susiduriantiems su problemomis. Jeigu Jūs jų neturite, ko gero, esate miręs, tad Jums šios knygos skaityti nerekomenduoju. 🙂

4. Mihaly Csikszentmihalyi „Flow: The Psychology of Optimal Experience“.

Ne paslaptis, kad dalis žmonių nekenčia savo darbo. Kita dalis susitaikė su tuo, jog dirba ne patį mėgstamiausią. Koks Jūsų požiūris į darbą žinant, kad jame turėtumėte išgyventi palaimos jausmą? Labai retai laimės pojūtis mus aplanko gulint paplūdimyje. Sunku tikėtis, kad tinginiavimo metu mus apims įkvėpimas. Taigi darbo vieta yra geriausiai tinkanti žmogui pajusti, jog jis gyvena visavertį gyvenimą. Daugelis iš mūsų nemoka būti laimingi dirbdami darbą. Gera žinia – to galima išmokti! Ši knyga paaiškina, kaip kiekvienas iš mūsų gali tapti laimingas tiesiog darbo vietoje.

5. Robin Stuart-Kotze „Performance: The Secrets of Successful Behaviour“.

Jeigu paklausčiau, nuo ko priklauso žmogaus rezultatai, ko gero, išvardytumėte daug asmeninių savybių. Daugelis žmonių įsitikinę, kad būtent jos lemia individualius rezultatus. Knyga griauna šį mitą. Ji akivaizdžiai parodo, kad 90 proc. sėkmės priklauso nuo mūsų veiksmų, o asmenybė čia niekuo dėta. Taigi kaip išsiaiškinti, kokie veiksmai turi didžiausią įtaką Jūsų rezultatams? Kaip padidinti savo veiksmų efektyvumą? Kaip sukurti sąlygas, kad Jūsų kolektyvas dirbtų maksimaliu efektyvumu? Tai knyga, daugiausiai tinkanti įmonių vadovams ir žmonėms, darbe norintiems pasiekti maksimalių rezultatų.

6. W. Timothy Gallwey „The Inner Game of Work: Focus, Learning, Pleasure, and Mobility in the Workplace“.

Revoliucinė knyga, pakeitusi mano požiūrį į darbą ir privertusi milijonus skaitytojų susimąstyti, kodėl jie darbo vietoje nejaučia žaidybinės būsenos, entuziazmo, įkvėpimo, tokio būdingo šėlstant iki paryčių. Paprastai tariant, ši knyga parodys, kaip darbą paversti tikru žaidimu. Kaip jį įsimylėti. Kaip visiems laikams atsikratyti jausmo, vadinamo rutina. Labai, labai, labai gera knyga. Rekomenduoju ją VISIEMS. Būtų puiku, jei perskaitytumėte ją ne vieną, o kelis kartus.

7. Dr. Robert Maurer „One Small Step Can Change Your Life: The Kaizen Way“.

Tai maža knygutė, kuri pakeis Jūsų gyvenimą. Joje aprašyta „Kaizen“ strategija, reiškianti nuolatinį tobulėjimą mažais žingsneliais. Ji tinka 97 proc. žmonių, kurie gyvenime nemėgsta staigių pokyčių, tačiau būtų nieko prieš, jei jis pagerėtų. Sužinosite, kaip be streso su 100 proc. sėkmės tikimybe paversti savo gyvenimą žymiai įdomesniu, malonesniu ir efektyvesniu. Sužinosite apie mažų klausimų jėgą, mažų sprendimų poveikį ateičiai ir t. t. Ji puikiai papildo Richardo Kocho knygą „80/20 principas. Kaip mažesnėmis pastangomis daugiau pasiekti“.

8. Mark Joyner „Simpleology: The Simple Science of Getting What You Want“.

Kiekviename žmoguje kovoja dvi jėgos. Viena jėga reikalauja paprastumo, kita nori gilumo, detalumo ir sudėtingumo. Daugelis iš mūsų pavertė savo gyvenimus tikru labirintu, pilnu sudėtingų, supainiotų problemų, ir atrodo, kad nebeįmanoma išeiti iš užburto rato. Šioje knygoje sužinosite 7 paprastumo principus, kurie paskatins Jus pasižiūrėti į sudėtingus dalykus paprastai. Ką tai Jums duos? Galų gale lengvai, lyg spragtelėję pirštais, išspręsite ištisus metus Jus kamavusias problemas. Tačiau labai svarbu perskaičius knygą pasinaudoti Einšteino patarimu – sudėtingų dalykų, paverstų paprastais, nesuprimityvinti. Tikrai bus apie ką pamąstyti.

9. Marcus Buckingham „Go Put Your Strengths to Work: 6 Powerful Steps to Achieve Outstanding Performance“.

Mokykloje, universitete ir darbe mokytojas, tėvai ir vadovai stengiasi sukoncentruoti mūsų dėmesį į silpnąsias puses. Jie tiki, kad būtent toje srityje, kurioje jaučiamės silpnai, turime didžiausią potencialą augti. Bet praktika rodo, kad viskas yra atvirkščiai. Turime didžiausią galimybę tobulėti būtent ten, kur atrandame talentų. Tad norint pasiekti išskirtinių rezultatų, mums neverta koncentruoti viso dėmesio į talentų vystymą ir vertimą stipriosiomis pusėmis. Būtent stipriųjų pusių stiprinimas yra visų superprofesionalų išskirtinis instrumentas, suteikiantis jiems milžinišką pranašumą. Perskaitę šią knygą, visiems laikams pamiršite, kas yra Jūsų silpnosios pusės ir galėsite visą likusį gyvenimą mėgautis savo talentais, privalumais ir sėkmės istorijomis.

Laimė

10. Martin E. P. Seligman „Learned Optimism: How to Change Your Mind and Your Life“.

Man ši knyga atsakė į klausimą, kodėl, susidurę su sunkumais, vieni žmonės pasiduoda, o kiti įgauna jėgų ir su entuziazmu kovoja su visais iššūkiais. Martinas E. P. Seligmanas buvo pirmasis mokslininkas, išnagrinėjęs tokį fenomeną, kaip išmoktas bėjėgiškumas. Svarbiausia, jis pateikė konkrečius instrumentus, leidžiančius kiekvienam iš mūsų kovoje su gyvenimo negandomis tapti žymiai stipresniam. Taigi optimizmo galima išmokti, kartu su juo galima įgauti daugiau jėgos. Kaip tai padaryti? Perskaitykite šioje knygoje.

11. David D. Burns „Feeling Good: The New Mood Therapy“.

Ši knyga yra gera psichologinių instrumentų enciklopedija. Joje labai konkrečiai su pavyzdžiais aprašyta, kaip kiekvienas iš mūsų gali suteikti sau psichologinę pagalbą ir susitvarkyti su tokiais dalykais, kaip depresija, apatija, nusivylimas ir pan. Jai padedant, galime tapti optimizmą įvaldžiusiais profesionalais, besidžiaugiančiais kiekviena akimirka ir į problemas žvelgiančiais kaip į eilinius gyvenimo iššūkius. Knyga tinka visiems, kuriems patinka konkretūs metodai, technikos ir algoritmai. Tai yra vienas iš geriausių kognityvinės psichologijos vadovėlių.

12. Tal Ben-Shahar „Happier: Learn the Secrets to Daily Joy and Lasting Fulfillment“.

Tai viena iš pirmųjų knygų, kurią parašė pozityviosios psichologijos atstovai. 99 proc. visų psichologinių knygų ir straipsnių skirti psichopatologijos nagrinėjimui. Ilgai buvo manoma, kad greičiausias būdas tapti laimingiems – sužinoti, kas padaro mus nelaimingus. Tik visai neseniai žmonės pradėjo suprasti, kad sėkmė nėra priešingybė nesėkmei. Ir kad žinodami, kodėl esame nelaimingi, nė trupučio nepriartėjame prie atsakymo, kaip tapti laimingiems. Pozityvioji psichologija susikoncentravo į laimingų ir sėkmingų žmonių analizę. Taip buvo sugriauta daug iki tol egzistavusių mitų. Taigi gera žinia – laimė išmokstamas dalykas. Perskaitę šią knygą tikrai galėsite atsakyti į klausimą, ką reikia daryti, jei nori būti laimingesnis. Gili filosofinė ir praktinė knyga.

13. Hale Dwoskin „The Sedona Method: Your Key to Lasting Happiness, Success, Peace and Emotional Well-being“.

Ši knyga iš tikrųjų yra mistiška ir nors esu realistas, turiu pripažinti, kad pasaulyje vyksta keisti dalykai. Kai pirmą kartą važiavau į Ameriką, su savimi buvau pasiėmęs tiktai vieną knygą – „Sedonos metodas“, tačiau apie ją net ir pamiršau. Viename mieste sustojau ir savo draugams pasakiau, kad lieku čia, o jiems palinkėjau gero kelio. Nežinojau, kas tai per miestas. Susiradau viešbutį, apsigyvenau ir ryte atsibudęs prisiminiau, kad turiu knygą. Pradėjau ją skaityti ir mane apėmė toks jausmas, lyg šiame mieste kažkada jau esu buvęs. Atitraukiau lango užuolaidas ir pamačiau Sedonos metodo mokymų centrą. Sunku patikėti, kad intuicija mane atvedė į miestą, kuriame buvo dėstomas šis metodas. Čia išmokau atsikratyti baimių ir abejonių. Buvau mokomas išsivaduoti nuo visko, kas mus varžo. Turiu pripažinti, kad ši knyga aprašo nepaprastai efektyvų metodą, kuris iš esmės pakeis Jūsų gyvenimą. Jūs tiesiog išmoksite būti čia ir dabar ir be baimės žvelgsite į ateitį.

Mokymasis

14. Tony Buzan „The Mind Map Book: How to Use Radiant Thinking to Maximize Your Brain‘s Untapped Potential“.

Tonis Buzanas yra genijus. Man teko garbė mokytis pas jį. Ypatingo intelekto žmogus, kuris išlaisvins Jūsų smegenų potencialą akimirksniu. „The Mind Map Book: How to Use Radiant Thinking to Maximize Your Brain‘s Untapped Potential“ nėra knyga, kurią privalote skaityti. Tai metodas, kurį privalote naudoti kasdien. Taigi nieko negalvokite, o paimkite ir padarykite!

15. Dominic O‘Brien „Lavinkime atmintį“.

D. O‘Brienas iki šiol yra 8 kartus nenugalėtas atminties pasaulio čempionas. Tai žmogus, kuris turėdamas prastą atminį, ištreniravo ją iki neįtikėtino lygio. Asmeniškai pažįstu jį ne tik kaip žmogų, bet ir kaip gerą trenerį. Taigi jei ir verta perskaityti bent vieną knygą apie atmintį ir jos lavinimą, geriausia yra būtent ši. Lengvai skaitoma ir paprasta.

16. Paul R. Scheele „PhotoReading: Read with Speed, Comprehension and Enjoyment“.

Kažkada nemėgdavau skaityti. Baigęs greitojo skaitymo kursus, išmokau tai daryti daug greičiau ir įsimylėjau skaitymą. Tai, ką padarė Paulo R. Scheele‘o skaitymo mokymo kursas, sunku nusakyti žodžiais. Naudodami fotoskaitymo būdą, suprasite, kad Jūsų smegenų galios yra beribės. Išmoksite fotografuoti knygą 25 000 ženklų per 1 min. greičiu, t. y. 2 psl. per sekundę. Svarbiausia, išmoksite paversti juos kasdieniais praktiniais įgūdžiais. Tai atrodo tiesiog nerealu. Tad vienintelis būdas patikrinti – perskaityti ir išmokti. Rekomenduoju visiems, kurie planuoja ateityje paimti į rankas bent vieną knygą.

17. Sheila Ostrander, Lynn Schroeder „Superlearning 2000: New Triple Fast Ways You Can Learn, Earn, and Succeed in the 21st Century“.

Superknyga apie supermokymąsi. Visiems, kas domisi, kaip praplėsti smegenų galimybes. Ypač tinka tiems, kam reikia mokytis daug ir greitai. Tai geras žinynas apie įvairias pasaulyje paplitusias greito mokymosi metodikas.

18. J. Michael Losier „Law of Attraction: The Science of Attracting More of What You Want and Less of What You Don‘t“.

Knyga, kuri, atvirai pasakius, man labai nepatiko. Dar daugiau… galiu teigti, kad sukėlė neapykantą. Tačiau ją įtraukiau į šį sąrašą todėl, kad ji patinka milijonams žmonių. Joje dėstomas traukos dėsnis – jo pagrindinė idėja ir kaip jis veikia, t. y. ką galvojame, tą ir prisitraukiame į gyvenimą. Tai – pavojinga knyga. Joje taip ir neatskleista, kokia yra sėkmės paslaptis. Ši knyga atsidūrė perkamiausių sąrašuose. Bet kuriuo atveju rekomenduočiau ją perskaityti ir susidaryti savo nuomonę.

19. Joe Vitale „Traukos dėsnis“.

Ši knyga man patiko žymiai labiau nei Rhonda‘os Byrne „The Secret“. Joje plačiau išnagrinėjami dėsniai, susiję su traukos dėsniu. Kai kuriems ji gali pasirodyti per sudėtinga, tad, jeigu Jūs domitės šiais dėsniais, pirmiau rekomenduočiau perskaityti „The Secret“.

20. Robert Scheinfeld „The 11th Element: The Key to Unlocking Your Master Blueprint for Wealth and Success“.

Ši knyga mane pavertė žmogumi, labiau pasitikinčiu savo intuicija. Joje griaunami mitai, tvirtinantys, kad norint pasiekti tikslą, užtenka pastangų, žinių ir užsispyrimo. Jeigu žvilgtertume į realybę, sėkmė dažniausiai susijusi su tuo, kad žmogus atsiduria tinkamu metu, tinkamoje vietoje, ir tai vyksta ne dėl jo pastangų. Egzistuoja kažkokia jėga – Dievas, likimas – vadinkime, kaip norime, kuri padeda arba trukdo siekti tikslų. Taigi apie tai, kaip išnaudoti šį elementą ir į savo pusę patraukti didžiąsias pasaulio jėgas, ir yra ši knyga.

21. Lee Pascoe „Magiška vaizduotės galia“.

Iš principo, tai trys knygos vienoje. Viena knyga rašo apie tai, kaip savo gyvenime galima panaudoti aktorinį meną. Antra – kaip gyvenimo kokybei pagerinti panaudojama hipnozė ir savitaiga. Trečia – kaip vaizduotė ir apsimetimas geba daryti tikrus stebuklus. Ši knyga skirta tiems, kuriems pavyksta už paprastumo pamatyti svarbiausius dalykus.

Proto valdymas

22. Richard Bandler „Guide to Personal Change: Neuro-linguistic Programming for Everybody“.

Labai džiaugiuosi, kad galėjau mokytis pas patį R. Bandlerį neurolingvistinio programavimo (NLP) meno. Richardas yra ne tik genijus, bet ir žmogus, turintis ypatingą sugebėjimą sudėtingus dalykus papasakoti labai paprastai, per metaforas. Ši knyga yra gera enciklopedija, kurioje surinktos pačios efektyviausios NLP technikos, leidžiančios pakeisti gyvenimą akimirksniu. Manau, tai yra viena iš geriausių knygų apie neurolingvistinį programavimą. Parašyta paprastai, bet neprastai.

23. Richard Bandler, John Grinder, Milton H. Erickson „Patterns of the Hypnotic Techniques of Milton H. Erickson, M. D. Volume 1“.

Tai trijų genijų knyga. Ją parašė du genialūs autoriai, NLP pradininikai – R. Bandleris ir J. Grinderis – ir ji skirta atskleisti trečio genijaus M. H. Ericksono magijos paslaptį. Pastarasis pripažintas genialiausiu pasaulio hipnozės meistru, tačiau jo meistriškumas buvo daugiau paremtas intuicija. Pats nelabai galėjo paaiškinti, ką ir kodėl jis daro. Šioje knygoje atskleistos magijos paslaptys ir kiekvienas iš Jūsų gali tapti antruoju M. H. Ericksonu arba tiesiog efektyvios komunikacijos ekspertu.

24. Jose Silva „Chosė Silvos metodas: pasinaudokite proto galiomis ir džiaukitės sėkme“.

Jose Silva yra ypatingas tuo, kad pirmasis pasaulyje tokius mistinius dalykus, kaip intuicija ir hipnozė, pavertė labai paprastais, mokslu paremtais instrumentais, kuriuos gali įvaldyti kiekvienas norintis. Taigi šioje knygoje sužinosite, kaip galima greitai išmokti valdyti savo protą. Tačiau norint gauti maksimalų efektą, labai rekomenduočiau apsilankyti Jose Silvos metodo kursuose.

25. Bobbe L. Sommer, Maxwell Maltz Foundation „Psycho-Cybernetics 2000“.

Pirmasis žmogus, panaudojęs psichokibernetikos terminą, buvo daktaras M. Maltzas. Jis yra kosmetinis chirurgas, atkreipęs dėmesį į tai, kad žmonės turi vidinį įsivaizdavimą apie save, vadinamą koncepciją. Ji lemia, ar žmogus po kosmetinės operacijos jaučiasi gražesnis, ar vis dar bjaurusis ančiukas. Šis chirurgas turėjo drąsos įtikinėti savo pacientus atsisakyti chirurginių operacijų. Jis sukūrė metodą, leidžiantį žmogui padaryti psichologinę veido operaciją, o tai duodavo ypač teigiamą poveikį. Knygoje „Psycho-Cybernetics 2000“ galėsite išmokti Craft metodo, kuris yra vienas iš efektyviausių asmeninės transformacijos metodų. Tad pabandykite!

26. Anna Wise „Pažadinti protą“.

Jums tikriausiai jau yra žinoma, kad tais momentais, kai kairysis ir dešinysis smegenų pusrutulis dirba kartu, smegenys pradeda skirti Alfa bangas. Būtent apie jas tiek daug kalbama Jose Silvos knygose. Tačiau A. Wise nuėjo toliau. Naudodama šiuolaikiškiausią Neurofeedback aparatūrą sugebėjo išsiaiškinti, kad skirtingoms proto veikloms reikalinga skirtinga Beta, Alfa ir kitų bangų kombinacija. Šioje knygoje susipažinsite su paprastais meditacijos metodais, leidžiančiais savarankiškai valdyti proto bangas. Tai reiškia, kad priklausomai nuo Jūsų veiklos gebėsite kurti optimalią resursinę būseną. Ką tai Jums duos? Siekdami užsibrėžtų tikslų tapsite nepaprastai efektyvūs. Pradėję taikyti tai, ką siūlo Anna, tapsite tikrais proto kontrolės ekspertais.

Asmeniniai finansai

27. Bodo Schafer „Kelias į finansinę laisvę“.

Esu labai dėkingas B. Schaferiui už šią knygą. Tai pirma knyga, kurią perskaičiau apie pinigus ir būtent ji man įkvėpė pasitikėjimo, kad irgi galiu tapti milijonieriumi. Nors joje parašyta, kad pirmasis milijonas dažniausiai uždirbamas per 7 metus, aš užtrukau 3. Norėdamas jam atsidėkoti, buvau jį pakvietęs į Lietuvą, ir čia organizavome tris fantastiškus seminarus, pakeitusius žmonių gyvenimus. Vargu, ar Jums pavyks sudalyvauti jo seminare, nes artimiausiu metu Bodo nežada atvažiuoti į Lieutuvą, tad vienintelis būdas su juo susipažinti – išstudijuoti knygą.

28. Robert T. Kiyosaki, S. L. Letcher „Pinigų srauto kvadrantas. Turtingojo tėčio vadovas, kaip pasiekti finansinę laisvę“.

Daugelis žmonių skaitė arba bent jau girdėjo apie R. Kiyosaki, bet tik vienetai suprato, ką jis norėjo pasakyti. Ši knyga skirta ne skaityti, o pakeisti mąstymą ir veiksmus. Nedrįskite sakyti, kad žinote R. Kiyosaki‘o idėjas, kol tikrai netapote finansiškai laisvi. Esu įsitikinęs, kad tai stalo knyga, kurią turėtumėte skaityti daug, daug kartų. Aš ją pavadinčiau finansine Biblija.

29. Mark V. Hansen, Robert G. Allen „Milijonierius per minutę. Sąžiningas kelias į turtą“.

Man labai patinka R. Alleno knygos. Labai džiaugiuosi, kad jis tapo asmeniniu mano mokytoju. Būtent dėl šios knygos pradėjau tikėti, kad žmogus gali bet ką, jei tiktai išdrįs svajoti. Ji susidaro iš dviejų dalių. Viena dalis skirta kairiajam pusrutuliui – čia dėstomi finansų valdymo principai, kita dalis – dešiniajam, tai yra istorija, paliesianti Jūsų širdį. Pats knygos pavadinimas nėra metafora. R. Allenas užsidirbo 1 mln. dolerių per minutę. Klausimas, kodėl to negalite padaryti Jūs?

Atkaklumas

30. Paul Pearsall The Beethoven Factor: „The New Positive Psychology of Hardiness, Hapiness, Healing, and Hope“.

Ši knyga kupina istorijų apie žmones, atsidūrusius gyvenimo dugne, tačiau suradusius savyje jėgų atsitiesti. Tas gyvenimo lūžis tapo jų klestėjimo pradžia. Knyga išmokys Jus atskirti klestėjimą nuo sėkmės. Jūs suprasite, kad tuo metu, kai sėkmė nuo Jūsų nusisuka, Jums atsiveria durys į patį didžiausią Jūsų gyvenimo klestėjimą. Labai stipri knyga.

31. Paul G. Stoltz „Adversity quotient: Turning Obstacles into Opportunities“.

Ši knyga įkvėpė mane parašyti pirmąją savo knygą „Sėkmės instinktas“. Būtent iš jos aš sužinojau, jog žmogaus reakcija į sunkumus yra pats svarbiausias rodiklis, lemiantis sėkmę. Perskaitę knygą, galėsite atlikti testą, kiek esate atsparus sunkumams, ir sužinosite konkrečius žingsnius, kurie pavers Jus nepalaužiamais. Naudojant P. G. Stoltzo aprašytus metodus Jums nebus baisios krizės ar gyvenimo tragedijos. Suprasite, kad galite atlaikyti bet ką. Tai reiškia, kad visiems laikams atsikratysite baimių ir kiekvieną problemą priimsite su šypsena kaip jaudinantį iššūkį.

32. Seth Godin „The Dip: A Little Book That Teaches You When to Quit (and When to Stick)“.

S. Godinas yra rinkodaros pranašas, parašęs daug knygų apie verslą. Tačiau ši knyga skirta bet kuriam žmogui, pasiryžusiam gyvenime siekti užsibrėžtų tikslų. Viena iš idomesnių idėjų ta, kad daugelis sėkmingų žmonių yra daug kartų atsižadėję savo tikslų. Mokėjimas dėl svarbiausio tikslo savo svajonėms pasakyti NE yra viena iš sėkmingiausių žmonių savybių. Prieš kylant į kalną, mums reikia nusileisti į gilią duobę. Taigi prieš apsisprendžiant, ar verta eiti šiuo keliu, pagalvokite ir įvertinkite, ar turėsite jėgų įveikti duobę. Knygoje Jums bus paaiškinta, kuo skiriasi kvailas užsispyrimas nuo tikrojo atkaklumo. Labai maža knyga, pristatanti labai svarbią idėją.

33. Richard Farson, Ralph Keyes „Whoever Makes the Most Mistakes Wins: The Paradox of Innovation“.

Šios knygos autorius yra tikras provokatorius. Visos jo knygos paremtos paradoksais. Tai iššūkis Jūsų mąstymui. Vienas iš didžiausių paradoksų, kuriuos jis čia pristato, skamba taip: vienintelis šansas gyvenime padidinti sėkmę yra daryti daugiau klaidų. Pasižiūrėję į sėkmingiausių žmonių statistiką, nustebsime pamatę, kiek klaidų ir nesėkmių jie yra padarę. Ir atvirkščiai, tie žmonės, kurie bijo, kad jiems nepavyks, nebando ir vis tiek nori būti sėkmingi, nieko ypatingo gyvenime nepasiekia. Vienintelė galimybė, kad Jus imtų lydėti sėkmė, priimti tai, kad gyvenimas kupinas paradoksų. Vienintelis šios knygos minusas, kad ją perskaitę Jūs tikrai nesusimausite.

Kaip daryti įtaką kitiems

34. Kerry Patterson, Joseph Grenny, David Maxfield, Ron McMillan, Al Switzler „Influencer: The Power to Change Anything“.

Ši knyga bus įdomi visiems, kurie trokšta gebėti kitiems daryti įtaką. Joje autoriai pristato 6 jėgų modelį, kuris leidžia žmonėms elgtis taip, kaip jiems nėra įprasta. Čia rasite labai daug praktiškų ir dažnai ekstremalių pavyzdžių. Knyga skirta visiems lyderiams, norintiems pakeisti pasaulį. Ji taip pat bus naudinga ir tiems, kurie nesugeba pasikeisti patys. Tai yra viena iš geriausių knygų apie pokyčius – kodėl jie kartais vyksta arba ne.

35. John Kotter, Holger Rathgeber „Mūsų ledkalnis tirpsta“.

J. Kotteris vienas iš nedaugelio profesorių, kuris turėjo drąsos išeiti iš kabineto ir dirbti kompanijose. Jis bandė rasti atsakymą, kodėl 90 proc. visų pokyčių, kuriuos savo įmonėse bando įgyvendinti vadybininkai, pasiekia žemiausią tašką. Šioje knygoje Jūs sužinosite 8 žingsnius, kuriuos privalo atlikti žmonės, norintys, kad pokytis įvyktų per kuo trumpesnį laiką. Tačiau ši knyga dėl neaiškios priežasties labai nepatinka lietuviams, kaip ir bet kuris pokyčiams skirtas seminaras. Kai pagal J. Kotterio programą baigiau Harvardo verslo mokyklos kursą ir nei viena Lietuvos įmonė nesutiko jo pereiti. Pasaulyje jis pripažintas svarbiausių kompanijų standartu. Priežastis aiški. Lietuvos žmonės bijo pokyčių. Taigi tam, kad perskaitytumėte šią knygą ir pritaikytumėte jos idėjas, Jums reikės tikrai daug drąsos. O jeigu esate bailys, geriau į rankas jos net neimkite.

36. Robert Cialdini „Influence: The Psychology of Persuasion“.

R. Cialdinis pripažintas žymiausiu pasaulyje žmonių paveikumo ekspertu. Jo knyga kupina konkrečių pavyzdžių, kaip žinant psichologinius mygtukus galima daryti milžinišką poveikį žmonių elgesiui. Ši knyga yra viena iš geriausių knygų apie manipuliaciją ir apie tai, kaip jai pasipriešinti. Tikrai verta dėmesio!

Lyderystė

37. Stephen R. Covey „8-asis įprotis. Tobulybės link“.

Ši knyga skirta tiems, kurie perskaitė pirmą S. R. Covey‘aus knygą „7 sėkmės lydimų žmonių įpročiai. Asmenybės pokyčių pamokos“. Ji parašyta pakankamai sudėtingai, galbūt dėl to, kad abstrakčiai. Tačiau jeigu nepatingėsite truputį įtempti smegenų ir apmąstyti knygos minčių, suprasite pačią svarbiausią – pasitikėjimo greičio idėją. Kuo žmonės kelia didesnį pasitikėjimą, tuo didesnis greitis visų priimamų sprendimų ir mažesnė kaina, kurią žmonės turi sumokėti už galimybę susitarti. Naudojant šį pasitikėjimo greičio principą, Jūsų verslas ir gyvenimas gali tapti žymiai produktyvesnis ir laimingesnis.

38. Blaine Lee „The Power Principle: Influence With Honor“.

Ši knyga skirta visiems, norintiems tapti lyderiais. Joje sužinosite ne apie tai, kaip manipuliuoti žmonėmis. Ji atskleis kitą lyderystės pusę. Sužinosite, kaip galite daryti įtaką, nenaudodami jokių kitų instrumentų, išskyrus pagarbą. Žmonės, kuriuos gerbiame, turi didelį poveikį mūsų gyvenimui. Ką turite padaryti, kad gerbtų Jus? Kaip išmokti gerbti kitus? Kaip padaryti didelę įtaką daugeliui žmonių? Reiškiu didelę pagarbą autoriams už tai, kad jie ėmė kalbėti šia tema. Tikiuosi, kad knyga Jūsų galvose sukels tikrą minčių audrą.

Derybos

39. Roger Fisher, William L. Ury, Bruce Patton „Derybų menas. Kaip susitarti nenusileidžiant. Harvardo derybų projektas“.

Šioje knygoje pristatomas Harvardo derybų projektas. Tai yra tikra klasika. Kiekvienas žmogus, kuriam tenka derėtis, turi išmokti visus principus, nurodytus šioje knygoje. Žinodami principus, išmoksite nugalėti net ir tose derybose, kuriose jėgų išsidėstymas tikrai ne Jūsų naudai. Jeigu nutarsite perskaityti bent vieną knygą apie derybas, tebūnie tai ši knyga.

40. Jim Camp „Pradėk nuo ne“.

Ji geriausiai tinka tiems, kurie jau yra skaitę R. Fisherio knygą „Derybų menas. Kaip susitarti nenusileidžiant. Harvardo derybų projektas“. J. Campo knygoje bandomi griauti visi R. Fisherio pagrindiniai principai. Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tai dvi viena kitai prieštaraujančios knygos. Perskaitę, suprasite, kad pasaulyje niekados nebūna arba… arba. Jis yra paradoksalus. Geriausias principas yra ir… ir. Būtent jo iš knygos ir išmoksite. Kad suprastumėte tikrą derybų esmę, siūlau detaliai išnagrinėti abi knygas.

Kūno transformacija

41. Bill Phillips, Michael D‘Orso „Body for Life: 12 Weeks to Mental and Physical Strength“.

B. Phillipsas yra legendinė asmenybė. Tai žmogus, padėjęs miljonams visame pasaulyje pakeisti požiūrį į mitybą ir sportą. Jis griauna dietologų ir sporto specialistų sukurtus mitus. Be to, jis puikus motyvatorius. Jei kada nors susimąstėte apie tai, kaip patobulinti savo kūną, o kartu ir sielą, ši knyga tikrai atvers Jums akis ir nurodys pažingsniui išbandytą metodologiją, leidžiančią minimaliomis pastangomis pasiekti maksimalių rezultatų.

Verslas

42. Michael E. Gerber „Verslo mitas. Kodėl daugelis smulkiojo verslo įmonių žlunga ir kaip spręsti šią problemą“.

Ar žinote, kad per 10 metų bankrutuoja 99 proc. kompanijų? Kodėl? Nes verslus pradeda specialistai ir vadovai, klaidingai manantys, jog dirbdami kam nors kitam žino visas subtilybes ir gali kurti savo verslą. Tai yra klaida. Sėkmingi verslininkai mąsto visiškai kitaip nei vadovai ir specialistai. Ši knyga skirta visiems, kurie svajoja apie nuosavą sėkmingą verslą. M. E. Gerber išmokys Jus dirbti su verslu, o ne versle. Jo idėjos išlaisvins Jus iš Jūsų verslo pinklių. Sužinosite, kaip kurti verslą „iki rakto“, kuris duotų Jums ne tik pinigų, bet ir laisvo laiko. Svarbiausia tai, kad M. E. Gerber parašė šią knygą labai jausmingai. Ją perskaitysite kaip romaną. Ji palies ne tik Jūsų protą, bet ir širdį. Iš daugelio verslininkų girdėjau, kad skaitydami šią knygą jie ne kartą nusišluostė ašarą.

43. H. William Dettmer „Goldratt‘s Theory of Constraints: A Systems Approach to Continuous Improvement“.

Ši knyga parašyta žymaus verslo pranašo E. M Goldratto mokinio. Tai retas atvejis, kai mokinys išdėsto mokytojo idėjas žymiai aiškiau, nei pats mokytojas. Jeigu Jūs skaitėte E. M. Goldratto knygas, ko gero, jau tapote jo idėjų fanatu. Tiem, kurie pirmą kartą susiduria su šia pavarde, trumpai pristatysiu E. M. Goldratto apribojimo teorijos idėją. Kalbant paprastai – grandinėlė nutrūksta ties silpniausia vieta. Visų kitų vietų trūkumai neturi jokios reikšmės, kol silpniausia vieta nėra sustiprinama ar panaikinama. Verslas, kaip ir gyvenimas, yra sistema, panaši į grandinėlę. Joje visuomet egzistuoja silpnoji vieta ir kai ją randate bei sustiprinate, visa sistema tampa aukštesnės kokybės. Taigi norint patobulinti bet kurią sistemą – verslą, gyvenimą, šeimą – nereikia blaškytis. Turite sukoncentruoti dėmesį į silpniausią grandies vietos paiešką  ir jos stiprinimą. Kaip tai atlikti techniškai, sužinosite perskaitę knygą.

44. Philip Kotler, Fernando Trias de Bes „Lateral Marketing: New Techniques for Finding Breakthrough Ideas“.

Daugelis žmonių mano, kad gebėjimas kurti originalias idėjas yra Dievo duotas talentas. Tačiau P. Kotleris, panaudojęs E. de Bono lateralinio mąstymo idėją, išmoko bet kurį verslininką kurti nestandartines paslaugas ar produktus. P. Kotleris yra rinkodaros žinovas. Ši knyga parašyta labai paprastai, o ją perskaitę tikrai negalėsite susilaikyti nesukūrę ko nors ypatingo. Ji skirta visiems, ieškantiems originalių idėjų versle ir trokštatiems jas įgyvendinti. Kai savo versle panaudojau tokias idėjas, labai nustebau. Jos leido man giliausios krizės metu pasiekti rekordinių rezultatų. Įdomiausia, kad tam sunaudojau žymiai mažiau laiko ir pinigų.

45. Ken Blanchard „Leading at a Higher Level: Blanchard on Leadership and Creating High Performing Organizations“.

Šioje knygoje sutalpintos visos K. Blanchardo, kuris daugeliui skaitytojų pažįstamas kaip „The One Minute Manager“ autorius, idėjos. Jeigu nemėgstate skaityti storų knygų, imkitės „The One Minute Manager“ serijos, kur rasite daug puikių idėjų, kaip tapti daug geresniu tėvu, mama, mokytoju, studentu ir pan. Visos jos parašytos kaip labai lengvai skaitomi miniromanai. Tačiau tie, kurie pasiryžę šiek tiek paplušėti ir įžvelgti visas K. Blanchard idėjas, paskaitykite šią knygą. Tikrai nustebsite vėliau tradicinėje rinkodaroje užtikę tiek daug minčių, pasisavintų arba tiesiog pavogtų iš šio autoriaus.

46. Jay Conrad Levinson „Partizaninis marketingas“.

Ši knyga skirta verslininkams, vadovams ir pardavėjams, norintiems sužinoti, kaip minimaliom išlaidom galima maksimaliai parduoti. Joje rasite šimtus konkrečių technikų, kurias savo versle galėsite kūrybiškai panaudoti jau tą pačią dieną. Ši knyga išleista lietuvių kalba, tad rekomenduoju ją nusipirkti. Kiekvienas centas, investuotas į šią knygą, atsipirks Jums dešimteriopai.

47. Al Ries, Jack Trout „Marketingo karai“.

Jeigu vienaip ar kitaip esate susiję su verslu, sutiksite, kad šiais globaliais konkurenciniais laikais jis vis labiau tampa panašus į karą, kuriame skirtingos kompanijos, norėdamos užkariauti savo rinkos dalį, lieja kraują. Dažnai girdime, kaip verslininkai bando naudoti karinius terminius, tokius, kaip field forse, offise manager ir t. t. Bet ar juos vartodami tikrai mąstome kaip generolai? Taigi šioje knygoje sužinosite, kaip karinius principus efektyviai panaudoti savo versle.

48. Neil Rackham „SPIN pardavimai: pardavimo sėkmės receptas“.

Jau 20 metų dirbu treniruodamas pardavėjus įvairiose šalyse. Per tą laiką perskaičiau daugiau nei 100 knygų apie pardavimus. Daugelis iš jų yra tikri niekalai, kuriuos parašė žmonės, visiškai neišmanantys pardavimo proceso. N. Rackhamo knyga apie pardavimus „SPIN pardavimai: pardavimo sėkmės receptas“ yra nr. 1 pasaulyje. Joje nėra nieko išgalvoto, visos idėjos paremtos moksliniais tyrimais, padarytais analizuojant tūkstančius pasaulio pardavimų. Ši knyga sugriaus daugelį mitų, kuriais tikėjote. Atvirai pasakius, perskaitęs šią knygą turėjau prisipažinti, kad irgi buvau prisidėjęs prie jų kūrimo. Tačiau su džiaugsmu mitų atsikračiau, o tai leido man daugiau parduoti ir daugiau uždirbti. Taigi perskaitykite šią knygą, užsiregistruokite, įsigykite pardavėjo kepurę, pritaikykite visa tai savo pardavimuose ir tapkite pardavimų ekspertu!

49. Algirdas Karalius „Sėkmės instinktas“.

Ją parašė man puikiai pažįstamas žmogus. Pasirašau po kiekvienu jo sakiniu. Žinau, kad autorius įdėjo visą savo patirtį ir širdį, rašydamas šią savo pirmąją knygą. Ją jis skyrė savo sūnums, o patikėkite, tėvai savo vaikams atiduoda visa, kas geriausia. Jeigu jos dar neskaitėte, galite nemokamai parsisiųsti.

50. Algirdas Karalius „Greiti pinigai“.

Ar esate abejingas pinigams? Jeigu taip, tikrai neskaitykite šios knygos. Ar norite greitų pinigų? Tada perskaitykite ją! Nors šioje knygoje nerasite konkrečių receptų, ji privers Jus šiek tiek plačiau pamąstyti apie savo finansinę padėtį, o laikui bėgant paskatins kurti daugybinį pajamų šaltinį. Tiktai turėdami keletą pajamų šaltinių, galite užtikrinti šeimos finansinį saugumą. Nors 95 proc. žmonių su manimi nesutiks, man tai nesvarbu, nes greičiausiai jie turi problemų su pinigais. Geriau paklausykite tų 5 proc., valgančių 95 proc. pinigų. Šie 5 proc. turi mažiausiai keletą, o dabar gal jau ir keliasdešimt skirtingų pajamų šaltinių. Kodėl gi nepasinaudoti jų patirtimi? (Šią knygą taip pat galite atsisiųsti nemokamai)

Į šį knygų sąrašą įtraukiau tas knygas, kurios padarė man didžiausią poveikį, tačiau negaliu garantuoti, kad tą patį poveikį pajusite ir Jūs. Noriu priminti, kad jeigu Jums nepatinka kuri nors knyga, nedarykite klaidos, nesakykite, kad ji prasta ar jos autorius yra nevykęs. Pagalvokite, kad gal tiesiog nemokate skaityti. Knyga padaro poveikį tiems, kurių smegenys pasiruošusios mąstyti.

Labai rekomenduoju Jums ne tik perskaityti šias knygas, bet ir rasti savo penkiasdešimtuką, o galbūt net šimtuką mėgstamiausių knygų. Gali kilti klausimas, kur rasti laiko skaitymui? Atsakymas akivaizdus. Tiesiog reikia išmokti tai daryti greitai. Galite pamėginti mokytis savarankiškai arba pasinaudoti tuo, ką sukūrė geriausi greitojo skaitymo ekspertai.

Bet kuriuo atveju noriu paskatinti Jus skaityti daugiau, greičiau ir protingiau. O tam, kad prisimintumėte tai ką perskaitėte, rekomenduoju daryti „MindMap“, .ty minčių žemėlapius. Juos galite piešti ranka, arba parsisiųsti nemokamą programinę įrangą, sukurta paties „MindMap“ autoriaus Tony Buzan. Norėdami atsisiųsti „iMindMap“ paspauskite reklaminį skydelį žemiau. Sėkmės!

iMindMap Basic

306Shares

3 thoughts on “50-ties knygų sąrašas, kurios iš esmės pakeitė žmonių gyvenimus

  1. Sveiki, esu dėkinga kad sudarote galimybę nemokamai skaityti knygas. Mums visiems labai trūksta finansinio išprūsimo. Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *